ambasadorwschodu.pl | Aktualności
20667
page,page-id-20667,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-92.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Znamy Ambasadorów Wschodu 2021

 

Ambasador_Wschodu_statuetka

 

7 laureatów, 1 honorowy tytuł, 2 odkrycia roku oraz nagroda specjalna to rezultaty tegorocznych obrad jury nad wyłonieniem Ambasadorów Wschodu. Nagrody w kategoriach: turystyka, biznes, projekt, społecznie odpowiedzialny, kultura i sztuka, marka oraz nauka przyznano 27 listopada podczas uroczystej gali na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Tego dnia wręczono także statuetki ubiegłorocznym laureatom, którzy ze względu na sytuację pandemiczną nie mogli odebrać wyróżnień w tamtym czasie.

 

W Konkursie o Tytuł Ambasadora Wschodu doceniono osoby, podmioty i instytucje działające na obszarze Polski wschodniej oraz jej pogranicza, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny tego regionu. Zgłoszenia oceniało 24 osoby, przedstawiciele nauki, kultury, sztuki, mediów oraz organizacji i inicjatyw społecznych.

„Choć nie spotkaliśmy się na żywo, to dzięki dwudniowym kilkugodzinnym spotkaniom online wyłoniliśmy laureatów. Członkowie Kapituły Konkursowej, Rady Ekspertów i Rady Ambasadorów wnikliwie weryfikowali nominacje, każda kandydatura była szeroko omawiana. Tak jak do tej pory ocena odbywała się w sposób dwustopniowy: najpierw przyznawaliśmy punktację, a następnie dyskutowaliśmy. To były naprawdę potrzebne rozmowy, gdzie jakość przedłożyliśmy nad ilość. To właśnie w trakcie owocnej wymiany zdań, analizie poszczególnych elementów, udaje się dostrzec wartości, które mogłyby umknąć uwadze pojedynczej osoby. Cieszę się, że osoby oceniające mają różne doświadczenie i różną wrażliwość, bo w ten sposób tytuł Ambasadora Wschodu trafia w odpowiednie ręce” – mówi Daniel Parol, pomysłodawca i sekretarz Konkursu o Tytuł Ambasadora Wschodu.

AW2021

Najwięcej wyróżnień w tegorocznym konkursie Ambasador Wschodu otrzymali reprezentanci woj. podlaskiego (5), w dalszej kolejności woj. lubelskiego (3), mazowieckiego (1) i podkarpackiego (1). W kategorii społecznie odpowiedzialny przyznany tytuł ma charakter symboliczny i zbiorowy. Ze względu na zaangażowanie wielu podmiotów jury postanowiło nie nagradzać i nie wymieniać żadnej konkretnej organizacji, ale docenić wszystkie, które zareagowały na pilne potrzeby uchodźców na granicy z Białorusią.

 

„Wśród nagrodzonych znalazły się osoby, projekty i instytucje, które już cieszą się renomą, ale i takie, które dzięki przyznanemu tytułowi mają szansę pełnić rolę Ambasadora Wschodu na większą niż dotychczas skalę. Mamy nadzieję, że to uznanie przyczyni się do rozwoju i promocji Polski wschodniej” – dodaje Daniel Parol.

Ambasadorzy Wschodu w edycji 2021:

 

Turystyka – Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe (woj. podkarpackie)

Biznes – Mydlarnia Cztery Szpaki (woj. podlaskie)

Projekt – Teatr Wierszalin w Supraślu (woj. podlaskie)

Społecznie Odpowiedzialny – Organizacje pozarządowe wspierające uchodźców na granicy z Białorusią

Kultura i Sztuka – Janusz Opryński – polski reżyser teatralny, menedżer kultury, autor adaptacji, dyrektor Festiwalu Konfrontacje Teatralne i zastępca dyrektora Centrum Kultury w Lublinie do spraw artystycznych, kierownik artystyczny Teatru Provisorium (woj. lubelskie)

Marka – Perła (woj. lubelskie)

Nauka – prof. dr hab. Iwona Hofman – medioznawca, politolog, mecenas nauki i kultury, profesor UMCS (woj. lubelskie)

Tytuł Honorowego Ambasador Wschodu – prof. Adam Daniel Rotfeld – dyplomata i polityk, badacz stosunków międzynarodowych, profesor nauk humanistycznych, Wydziale Artes Liberales UW (woj. mazowieckie)

 

Odkrycia Roku w edycji 2021:

Turystyka – Kładka Śliwno-Waniewo (woj. podlaskie)

Projekt – Festiwal literacki Patrząc na Wschód (woj. podlaskie)

Nagroda Specjalna – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka” (woj. podlaskie)

 

 

Ambasadorzy Wschodu w edycji 2020:

 

Turystyka – Ziołowy Zakątek

Samorząd – Miasto Rzeszów – Urban Lab

Projekt – ex aequo: WERTEP Festival Międzynarodowy Festiwal Teatralny i Festiwal Trzech Kultur we Włodawie

Biznes – nagroda nie została przyznana

Społecznie Odpowiedzialny – Towarzystwo dla Natury i Człowieka

Kultura i Sztuka – Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Marka – Szlak Green Velo

Nauka – prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak z Kliniki Neurologii UM w Lublinie

Odkrycie roku w kategorii Samorząd: pani Agnieszka Skolimowska, Szkoła Podstawowa im. Bohdana Arcta w Kotuniu

Odkrycie roku Projekt – Projekt fotograficzny „Tutejsi” Mateusza Baja

Nagroda Specjalna – Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”

Honorowy Ambasador Wschodu – Krzysztof Czyżewski

 

Konkurs o Tytuł Ambasadora Wschodu to największy i najstarszy cykliczny przegląd dokonań osób, instytucji, podmiotów i samorządów działających na terenie Polski Wschodniej oraz jej pogranicza. Początki nagrody Ambasador Wschodu sięgają 2013 roku. Wtedy z inicjatywy wydawcy magazynu „Kraina Bugu” odbyła się pierwsza edycja konkursu, którą zwieńczyła uroczysta gala z wręczeniem pierwszych tytułów. Od tego czasu odbyło się już 7 edycji, w których łącznie przyznano 62 tytuły Ambasadora Wschodu.

28 nominacji w 8. edycji konkursu Ambasador Wschodu

 

Ambasador_Wschodu_statuetka

 

Najwięcej, bo po 10 nominacji przyznano w kategorii turystyka, 9 w kategorii projekt, 6 w kategorii biznes, a 3 w kategorii samorząd. Wśród nominowanych są osoby, podmioty i instytucje ze wschodniej Polski oraz jej pogranicza, działające od Suwałk po Sanok, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny Polski Wschodniej oraz jej pogranicza.

 

13 nominacji do tytułu Ambasadora Wschodu otrzymały projekty, instytucje i osoby z województwa podlaskiego, na drugiej pozycji znalazło się Mazowieckie z 8 kandydaturami do nagrody, na trzecim miejscu – Lubelskie (3) i  Podkarpackie (3). Jedną nominację otrzymało województwo świętokrzyskie.

 

28 nominacji przyznano w 4 kategoriach: turystyka, biznes, projekt, samorząd. Zgłoszeń dokonał Komitet Nominujący, złożony z przedstawicieli reprezentujących trzy subregiony1: północno-wschodni (suwalski, łomżyński, ostrołęcki, białostocki), środkowo-wschodni (siedlecki,
bialski, lubelski, chełmsko-zamojski), południowo-wschodni (tarnobrzeski, rzeszowski,
przemyski, krośnieński). Członkowie Komitetu Nominującego reprezentowali następujące dziedziny: przedsiębiorczość, nauka, samorząd, działalność społeczna, kultura i sztuka, media.

 

Laureatów tegorocznej edycji Ambasadora Wschodu poznamy 27 listopada, podczas uroczystej gali wręczenia statuetek, którą zaplanowano na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Poza kategoriami: turystyka, biznes, projekt, samorząd, zostaną przyznane nagrody w kategoriach: Społecznie Odpowiedzialny, Kultura i Sztuka, Nauka, Marka, Nagroda Specjalna, Honorowy Ambasador Wschodu oraz ew. tzw. Odkrycie Roku w 4 podstawowych kategoriach.

 

Konkurs o Tytuł Ambasadora Wschodu to największy i najstarszy cykliczny przegląd dokonań osób, instytucji, podmiotów i samorządów działających na terenie Polski Wschodniej oraz jej pogranicza. Początki nagrody Ambasador Wschodu sięgają 2013 roku. Wtedy z inicjatywy wydawcy magazynu „Kraina Bugu” odbyła się pierwsza edycja konkursu, którą zwieńczyła uroczysta gala z wręczeniem pierwszych tytułów. Od tego czasu odbyło się już 7 edycji, ogłoszono 144 nominacje, przyznano 62 tytuły Ambasadora Wschodu.

 

Nominowani 2021

 

Turystyka
1. Park Rekreacji i Rozrywki „Zoom Natury” w Janowie Lubelskim (woj. lubelskie)
2. Agroturystyka „Na Końcu Świata”. Łączki. Powiat Dynowski (woj. podkarpackie)
3. LROT – Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna (woj. lubelskie)
4. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe (woj. podkarpackie)
5. Projekt Łączy nas BUG (woj. podlaskie)
6. Hotel Traugutta3 (woj. podlaskie)
7. Szlak Wielkiego Gościńca Litewskiego (woj. mazowieckie)
8. Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego „Stacja Sokołów” w Sokołowie Podlaskim (woj. mazowieckie)
9. Kładka Śliwno-Waniewo (woj. podlaskie)
10. Agroturystyka Latosowo (woj. mazowieckie)

 

Biznes
1. Arche SA (woj. mazowieckie)
2. Mydlarnia Cztery Szpaki (woj. podlaskie)
3. Miodosytnia Augustowska (woj. podlaskie)

 

Projekt
1. Projekt Łączy nas BUG (woj. podlaskie)
2. Teatr Wierszalin w Supraślu (woj. podlaskie)
3. Festiwal literacki Patrząc na Wschód (woj. podlaskie)
4. Podlasie SlowFest by Łomża (woj. podlaskie)
5. Międzynarodowy Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim (woj. mazowieckie)
6. Zaduszki Jazzowe w Sokołowie Podlaskim (woj. mazowieckie)
7. Festiwal Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic (woj. podkarpackie)
8. Wielki Gościniec Litewski (woj. mazowieckie)
9. Festiwal Filmów i Spotkań niezwykłych w Sandomierzu (woj. świętokrzyskie)

 

Samorząd
1. Jan Bolesław Perkowski – Starosta Powiatu Białostockiego (woj. podlaskie)
2. Gmina Tykocin (woj. podlaskie)
3. Wojciech Borzym – Burmistrz Drohiczyna (woj. podlaskie)

AW2021

8. edycja Konkursu  Ambasador Wschodu 

 

 

Początek września to start kolejnej edycji konkursu Ambasador Wschodu. Już po raz ósmy rozpoczniemy poszukiwania Ambasadorów Polski Wschodniej.

We wrześniu swoje prace rozpocznie Komitet Nominujący oraz Rada Ambasadorów, którzy stworzą listę Nominowanych w kategoriach:

Społecznie Odpowiedzialny, Kultura i Sztuka, Nauka, Marka, Nagroda Specjalna, Honorowy Ambasador Wschodu, Biznes, Samorząd, Projekt, Turystyka.

 

Nominujący przy wyborze będą brać pod uwagę trzy najważniejsze wartości, którymi powinien wyróżniać się Ambasador Wschodu, tj.:

  1. – Użyteczność społeczna;
  2. – Związek terytorialny i merytoryczny z Polską Wschodnią;
  3. – Odpowiedzialność społeczna zgodna z powszechnie przyjętymi normami etycznymi.

 

Najciekawsze projekty, osobowości, przedsiębiorstwa i inicjatywy Polski Wschodniej poznamy  27 listopada podczas uroczystej gali.

wyniki__www

 

Wyniki 7. Edycji Konkursu o Tytuł Ambasadora Polski Wschodniej 2019

 

Z przyjemnością informujemy, że spośród ponad 130 nominacji, z całej Polski Wschodniej zostali wyłonieni laureaci tegorocznej edycji konkursu.

Laureatami 7. Edycji Konkursu o Tytuł Ambasadora Polski Wschodniej 2019 zostają:

 

W kategorii Samorząd – Miasto Rzeszów – Urban Lab

Odkrycie roku w kategorii Samorząd: pani Agnieszka Skolimowska, Szkoła Podstawowa im. Bohdana Arcta w Kotuniu

W kategorii Turystyka – Ziołowy Zakątek

W kategorii Projekt ex aequo:  WERTEP Festival Międzynarodowy Festiwal Teatralny i Festiwal Trzech Kultur we Włodawie

Odkrycie roku w kategorii Projekt:  Projekt fotograficzny „Tutejsi” Mateusza Baja.

W kategorii Biznes w tym roku nagroda nie została przyznana.

 

Nominacje w powyższych kategoriach oceniała Kapituła Konkursowa w składzie: Leszek Stafiej (Przewodniczący Kapituły), Barbara Luszawska, Barbara Chwesiuk, Janusz Chrostowski, Piotr Duda, Ewa Glińska, Jarosław Górski, Mateusz Halicki, Rafał Kasprzak, Krzysztof Margol, Lucjusz Nadbereżny, Konrad Smoliński, Waldemar Sulisz, Daniel Parol ( Sekretarz konkursu), Marcin Piotrowski, Agata Porębska.

 

W pozostałych kategoriach nominacje były oceniane przez Radę Ambasadorów oraz Radę Ekspertów.

 

Laureatami 7. Edycji konkursu o Tytuł Ambasadora Polski Wschodniej 2019 zostają:

 

W kategorii Społecznie Odpowiedzialny – Towarzystwo dla Natury i Człowieka

W kategorii  Kultura i Sztuka – Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia

W kategorii  Marka – Szlak Green Velo

W kategorii  Nauka – prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak z Kliniki Neurologii UM w Lublinie

W kategorii  Nagroda Specjalna – Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”

Honorowym Ambasadorem Wschodu został Krzysztof Czyżewski.

 

Dziękujemy wszystkim Członkom Komitetu Nominującego, Radzie Ambasadorów, Kapitule Konkursu i wszystkim Nominowanym za zaangażowanie i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę w powiększonym gronie Ambasadorów Polski Wschodniej.

nominacje_na_www

 

Nominowani 7. Edycji Konkursu Ambasador Wschodu

 

Jak co roku Komitet Nominujący zaproponował kandydatów do tytułu Ambasador Wschodu w czterech kategoriach: Biznes, Turystyka, Projekt, Samorząd.

Do Komitetu Nominującego zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich subregionów, działający w Polsce Wschodniej.

W kategorii Biznes, zgłoszone zostały zarówno firmy z kilkudziesięcioletnią tradycją, jak i młode prężnie rozwijające się marki.

 

Nominowani w kategorii Biznes:

 

– Zakłady mleczarskie LAKTOPOL-A” Sp. z o. o. w Łosicach

– Huta szkła w Dubecznie

– Marka „Tulone”

– Dwór Sanna

– Gospodarstwo Ogrodnicze Stanisław Trzonkowski

– Dwór na Wichrowym Wzgórzu

– Siedlisko Sobibór

– Tatarska Jurta

– Dworzysk Pole lawendy

– Browar Lasowiak

– OSM Kosów Lacki

– Pigwoniada

 

 Sponsorem Oficjalnym kategorii Biznes jest firma InsERT.

 

Kolejna kategoria konkursowa to Turystyka. Nominacje pokazują jak bogatą ofertę turystyczną posiada Polska Wschodnia. Od kameralnych obiektów pozwalających odetchnąć od miasta, po kulturalną ofertę placówek muzealnych, wypoczynek dla aktywnych czy tych, którzy chcą poznać historię dawnej wielokulturowości terenów pogranicza.

 

Nominowani w kategorii Turystyka:

 

– Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie o Muzeum Regionalnego w Siedlcach

– Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

– Siedlisko Sobibór

– Ziołowy Zakątek

– Miasteczko na Szlaku Kultur Kresowych

– Szlakiem Tyzenhausa Sokółka – Grodno

– „Pogórzanin” Przeworska Ciuchcia Dojazdowa

– Aktywny Wypoczynek Marek  Pomietło

– „Roztocze bez granic” Festiwal Turystyki Rowerowej

– Gliniana Wioska Kukle

– Nadbużańska Cisza

– Białostocki Szlak Murali

– Dobre Miejsce

– Nadbużańskie Centrum Turystyki Kajakowej

– Las się żyje

– Szlak tatarski

 

Kategoria Projekt obejmuje wszelkie rodzaje inicjatyw o charakterze społecznym lub kulturalnym realizowane na terenie Polski Wschodniej – co nie wyklucza zasięgu ogólnopolskiego lub międzynarodowego – przez osoby, grupy nieformalne, podmioty gospodarcze, organizacje trzeciego sektora lub instytucje.

 

Nominowani w kategorii Projekt: 

 

– Podlasie Jazz Festiwal

– Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Romualda Mikoszewskiego pt. „Ziemia najbliższa”

– Międzynarodowy Festiwal Teatralny  WERTEP

– Tutejsi – projekt fotograficzny Mateusza Baja

– Społeczne Muzeum Żydów Białegostoku i regionu

– Arts of Narol

– Ogólnoświatowe Regaty Żaglowych Łodzi Okrągłych

– Festiwal Trzech Kultur we Włodawie

– Sabantuj Ogólnopolski Festiwal Kuchni Tatarskiej

– Centrum Rozwoju Wolontariatu i NGO w Biłgoraju – Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

– Centrum Trzech Kultur w Suchowoli

– Festiwal Filmów i Spotkań Niezwykłych w Sandomierzu

– Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw  AWF Biała Podlaska

– Satyr Blues

Sponsorem Oficjalnym kategorii Projekt jest firma Bialcon.

 

W tym roku w kategorii Samorząd można było nominować zarówno jednostki samorządu terytorialnego, jak i osoby aktywnie działające na rzecz lokalnych społeczności.

 

Nominowani w kategorii Samorząd:

 

– Agnieszka Skolimowska – nauczyciel w Zespole Oświatowym w Kotuniu

– Wiesław Ordon – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba

– Ewa Kulikowska – Burmistrz Miasta Sokółka

– Miasto Rzeszów

– Gmina Korycin

– Gmina Mielnik

– Gmina Urszulin

– Miasto i Gmina Łosice

– Witold Liszkowski – Wójt Gminy Puńsk

– Miasto Biłgoraj

 

Mecenasem konkursu jest  Grupa Arche.

Sponsorem Głównym konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Sponsorzy Oficjalni: Bank Ochrony Środowiska, InSert, Bialcon, Kino Świat, MD Investments.

Partnerzy Główni: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, PPHU Foldruk Marian Borkowski, Honda Wyszomirski, Emalco Enamelware, Kome Polska

Współpraca: Pałac Cieleśnica, Zamek Biskupi Janów Podlaski

AMBASADOR WSCHODU 2020 – Rozpoczynamy pierwszy etap

 

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu o Tytuł Ambasadora Polski Wschodniej.

 

Mimo trudnej sytuacji w całej Polsce związanej z pandemią COVID-19 tegoroczny Konkurs o tytuł Ambasadora Wschodu odbędzie się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Laureatów poszczególnych kategorii poznamy już w grudniu.
Już od 12 października gremia Rady Ambasadorów Wschodu oraz Komitetu Nominującego będą miały możliwość zgłaszania ciekawych, wyróżniających się projektów, przedsięwzięć i osób działających w Polsce Wschodniej.

 

W Radzie Ambasadorów zasiądą wszyscy dotychczasowi laureaci poprzednich edycji konkursu i nominować będą w kategoriach: Społecznie Odpowiedzialny, Kultura i Sztuka, Nagroda Specjalna i Honorowy Ambasador Wschodu. W tym roku Ambasadorzy będą także nominować w dwóch nowych kategoriach – Marka i Nauka.

 

Do Komitetu Nominującego zaprosiliśmy przedstawicieli nauki, kultury i sztuki oraz mediów, a także samorządowców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Polski Wschodniej. Mamy nadzieję, że jak co roku nominacje pozwolą nam wyłonić najciekawsze podmioty ze wszystkich zakątków Wschodniej Polski.

AW2020

Gala Ambasadorów Wchodu 2019

Znamy już laureatów tegorocznej Gali Ambasadorów Wschodu, która odbyła się 30 listopada w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim.

W kategorii Samorząd statuetkę przyznano Miastu Stalowa Wola. Dokonując wyboru Kapituła oceniała działania, których celem jest stworzenie marki miejsca w oparciu o wielosektorową współpracę, przy jednoczesnym wykorzystaniu zasobów lokalnej społeczności i potencjału inwestycyjnego. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymało Miasto i Gmina Orzysz.

W kategorii Biznes tytuł Ambasadora Wschodu otrzymał Browar Hoplala z Bielska Podlaskiego. Przy wyborze w sposób szczególny uwzględniono wykorzystanie lokalnych zasobów, tworzenie oryginalnego i wyróżniającego się produktu oraz potencjał wzrostu marki. Wyróżnienie otrzymała firma Frux Solis z Mikołajówki.

W tegorocznej edycji w kategorii Projekt Kapituła przyznała po raz pierwszy w historii Konkursu Tytuł dwóm projektom. Nagrodę otrzymał Europejski Festiwal Smaku w Lublinie oraz Festiwal Folkowisko organizowany w Gorajcu na podkarpaciu. Wyróżnienie otrzymał Up To Date Festiwal z Białegostoku.

W kategorii Turystyka Tytuł Ambasadora Wschodu przyznano Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Podczas oceny nominowanych podmiotów Kapituła brała pod uwagę tworzenie ponadregionalnych markowych produktów turystycznych, które wykorzystują potencjał przestrzeni, a ich podstawowym celem jest zwiększenie ruchu turystycznego w regionie. W tym roku do kategorii turystyka nominowano także Szlak Green Velo oraz Sandomierski Szlak Winiarski.

Tytuł Ambasadora Wschodu w kategorii Społecznie Odpowiedzialny przyznano Fundacji Leny Grochowskiej z Siedlec. Za wieloletnie działania podejmowana na rzecz lokalnej społeczności, bezinteresowne wsparcie osób z dysfunkcjami, tworzenie środowiska do rozwoju i integracji, wspieranie utalentowanych dzieci i młodzieży ze trudnych i biednych środowisk, za realizację programów dla repatriantów poprzez stwarzanie możliwości powrotu do kraju i zabezpieczenie bytowe w pierwszych latach pobytu.

W kategorii Kultura i Sztuka statuetkę otrzymał prof Leszek Mądzik – wybitny twórca nowej formy teatru, założyciel i szef Sceny Plastycznej KUL (od 1969). Autor plakatów i grafiki książkowej. Jeden z najwszechstronniejszych polskich twórców, działający w Lublinie.

Tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu przyznano Beacie Ostrowskiej Harris – właścicielce Pałacu w Korczewie. Jest to Tytuł przyznawany za całokształt działalności związanej z zachowaniem dziedzictwa kulturowego i historycznego.

Nagrodę Specjalną za propagowanie etosu pogranicza i budowanie mostów pomiędzy ludźmi różnych narodowości, wyznań i kultur, otrzymał Doroteusz Fionik z Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach.

Tegoroczną Galę Ambasadorów Wschodu uświetnił występ kwartetu jazzowego oraz wystawy fotograficzne grupy Magia Podlasia oraz Piotra Malczewskiego.

Partnerami Konkursu o Tytuł Ambasadora Wschodu są: Grupa Arche, Kino Świat, MD Investments, Honda Wyszomirski, Grupa Bialcon, Vito Polska, Kome Polska.
Partnerzy organizacyjni: Hotel Zamek Biskupi Janów Podlaski, Pałac Cieleśnica, Pracownia Sztuki Użytkowej RE, Browar Koneser.

ambasador_media__32__sCdD8

26/11/2019 6. edycja Konkursu o Tytuł Ambasadora Polski Wschodniej

Już w najbliższą sobotę (30 listopada) poznamy nagrodzonych w Konkursie o Tytuł „Ambasadora Wschodu”. Doroczne wyróżnienie, które ma odkrywać i promować inicjatywy, podmioty oraz osoby działające na rzecz rozwoju Polski Wschodniej i pogranicza.
W tym roku w gronie Nominowanych znaleźli się – w kategorii Projekt: Up To Date Festiwal (Białystok), Festiwal Folkowisko (Gorajec) oraz Europejski Festiwal Smaku (Lublin). W kategorii Samorząd: Miasto Stalowa Wola i Miasto Orzysz. W kategorii Biznes: Browar Hoplala i firma Frux Solis. W kategorii Turystyka: Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Szlak Green Velo oraz Sandomierski Szlak Winiarski.
W dziedzinie „Społecznie odpowiedzialny” nagrodzona zostanie Fundacja Leny Grochowskiej z Siedlec. W dziedzinie „Kultura i sztuka” Tytuł otrzyma Leszek Mądzik, zaś Tytuł „Honorowego Ambasadora Wschodu” otrzyma Beata Ostrowska – Harris- spadkobierczyni Pałacu w Korczewie.
Nagrodą Specjalną zostanie uhonorowany Doroteusz Fionik z Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach.
W tym roku nominowanych będą oceniać: Barbara Chwesiuk – Grupa Bialcon, Małgorzata Majewska – ekspert biznesowy Sandler Training, Barbara Luszawska – Landart Festiwal, Janusz Chrostowski – ekspert ds. komunikacji marki, Leszek Stafiej – ekspert ds. komunikacji społecznej, Piotr Duda- Festiwal Stolica Języka Polskiego, Anna Maruszeczko- Dziennikarka. Entuzjastka wielokulturowości i przyrody Podlasia oraz Daniel Parol – red. naczelny magazynu „Kraina Bugu”.
Wszystkich Laureatów poznamy podczas uroczystej Gali Ambasadorów Wschodu, która odbędzie się w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim w dniu 30 listopada 2019 r.

1/10/2019 Nominacje czas start!

Rozpoczynamy kolejny etap prac, czyli NOMINACJE. Od 1 października 2019 r. przyjmujemy zgłoszenia od Komitetu Nominacyjnego do Konkursu Ambasador Wschodu w kategoriach: Samorząd, Biznes, Turystyka, Projekt, Społecznie Odpowiedzialny, Kultura i Sztuka oraz Nagroda Specjalna. Tytuł ,,Honorowego Ambasadora Wschodu” w tym roku po raz pierwszy przyzna Sekretariat Konkursu wraz z Radą Ambasadorów.
Na zgłoszenia czekamy do 31 października 2019 r., a Laureatów oraz Nominownych w poszczególnych kategoriach ogłosimy już 10 listopada.

2/9/2019 Kampania wrześniowa

Początek września, to dla nas okres wytężonej pracy przy organizacji kolejnej edycji Konkursu Ambasador Wschodniej Polski. W tym roku zaplanowanych jest szereg zmian technicznych związanych z funkcjownowaniem Konkursu, tym samym wiąże się to z aktualizacją regulaminu Konkursu, który niebawem zostanie oficjalnie ogłoszony.
Jak co roku chcemy odkrywać nowe miejsca, brać pod lupę wydarzenia orgaznizowane w Polsce Wschodniej i nagradzać pracę osób działających na rzecz rozwoju regionu. Kto będzie nominował, a kto będzie nominowany w poszczególnych kategoriach? Jakie działania i osoby okażą się odkryciem roku 2019? Więcej szczegółów dotyczących tegorocznej edycji konkursu już wkrótce!