ambasadorwschodu.pl | Kapituła Konkursowa
21042
page-template-default,page,page-id-21042,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-92.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Andrzej Bajguz

Dziennikarz redakcji kultury Polskiego Radia Białystok, zainteresowany podlaską muzyką, literaturą, sztuką, kinem, teatrem, kulturą alternatywną, piłką błotną i pestkami, członek Stowarzyszenia „Fabryka Bestsellerów”, scenarzysta i współautor pierwszego komiksu o Białymstoku „Siedem+dwa”, współorganizator Festiwalu Literackiego „Zebrane” w Białymstoku i prowadzący dyskusje z pisarzami, prowadzący koncerty na Centralnym Salonie Ambientu na Festiwalu Uptodate, współtwórca filmu pt. „Takie coś jest możliwe tylko w Białymstoku” i „Niespodzianka”, juror konkursu „Niebieski mikrofon” Polskiego Radia Białystok, Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania” i Przeglądu Kapel Studenckich w Białymstoku.

Ewa Glińska

Doktor habilitowany nauk o zarządzaniu, profesor Politechniki Białostockiej, kierownik Katedry Marketingu i Turystyki na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Autorka blisko 200 opracowań naukowych z zakresu marketingu i brandingu terytorialnego, w tym książki „Budowanie marki miasta. Koncepcje, warunki, modele”. Ekspert z zakresu marketingu miejsca w projektach krajowych i międzynarodowych. Koordynator kilkudziesięciu opracowań strategicznych na rzecz jednostek samorządu terytorialnego.

Izabela Stelmańska

Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Prezes Mazowieckiej Organizacji Turystycznej. Aktywnie działa na rzecz rozwoju turystyki na terenie Województwa Mazowieckiego. Za swoje zaangażowanie w rozwój turystyki została uhonorowana wieloma wyróżnieniami m.in.: Odznaką Honorową „Za zasługi dla turystyki” czy MP Power Awards 2018. Jest członkiem honorowym Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK, od samego początku plasuje się też w pierwszej pięćdziesiątce „Listy 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”.

Janusz i Magda Demkowicz

Ona z wykształcenia teatrolog on zaś dyrygent chóralny. Mieszkają w Bieszczadach od urodzenia. Od lat zajmują się turystyką kulturową. Twórcy takich inicjatyw jak: Zagroda Magija,Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła Twórcze Bieszczady, Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe, a także pomysłodawcy zespołu Tołhaje – który jest m.in. współautorem ścieżki dźwiękowej do serialu HBO „Wataha” – nagrodzonej Fryderykiem w kategorii muzyka filmowa. Lubią podróżować na motocyklu.

Agata Rychcik – Skibińska

Koordynatorka Festiwalu Teatralnego WERTEP organizowanego na Podlasiu, koordynator międzynarodowego wolontariatu w Hajnówka Centralna – Stacja Kultury, dawniej Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”.

Izabela Sałamacha

Ekspertka ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju. Posiada 17-letnie doświadczenie w realizacji projektów PR, CSR i PA. Kampanie, w które była zaangażowana, zdobyły liczne nominacje i nagrody w konkursach w Polsce i na świecie. Moderatorka Design Thinking. Pasjonatka startupów pozytywnego wpływu oraz podróży małych i dużych. Wykładowczyni w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.
Propagatorka zdrowego i zrównoważonego stylu życia. Rzeczniczka prasowa Operacji Czysta Rzeka, największej w Polsce społecznej akcji sprzątania rzek i okolic.

Mariusz Kalinowski

Urodził się w Bytomiu, wychowywał na Mazowszu. Od ponad 20 lat związany z branżą handlową, gdzie współpracował z firmami z sektora farmaceutycznego oraz branży FMCG. Od kilku lat związany z „Krainą Bugu” oraz z ogólnopolską akcją Operacja Czysta Rzeka, w której odpowiada za relacje biznesowe z partnerami. Pasjonat fotografii.

Małgorzata Majewska

Executive Coach oraz Dyrektor Fundraisingu i Komunikacji w Habitat for Humanity. Posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży, zarządzaniu, rozwoju firm i ludzi. Pracuje z liderami z Polski i świata głównie w obszarze przywództwa i komunikacji.

Konrad Smoliński

Społecznik, aktywista działający na Polesiu, głównie we Włodawie. Promuje kulturę i tradycje Wschodu. Organizator wielu akcji społecznych i wydarzeń kulturalnych. Zapalony rowerzysta.