ambasadorwschodu.pl | 2013
19883
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-19883,page-child,parent-pageid-19884,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-92.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive
KATEGORIA SAMORZĄD

ZWIĄZEK GMIN DOLINY ZIELAWY

Dolina Zielawy to partnerskie przedsięwzięcie gmin: Jabłoń, Podedwórze, Rossosz, Sosnówka i Wisznice, które wspólnie tworzą obszar turystyczny pod nazwą „Dolina Zielawy”.  Obszar, na którym położone są gminy, słynie z uprawy ziół – tak powstała idea stworzenia marki turystycznej o nazwie „Kraina Ziół”.

Więcej informacji: www.dolinazielawy.pl

Więcej
KATEGORIA BIZNES

SPÓŁDZIELNIA PSZCZELARSKA APIS

Lubelska Spółdzielnia Pszczelarska APIS to wiodący producent miodów pitnych i pszczelich. Firma może pochwalić się bogatą tradycją, jej historia sięga roku 1932. Dzięki umiejętnemu połączeniu staropolskich receptur z nowoczesnymi technologiami Spółdzielnia APIS osiągnęła mistrzostwo w produkcji miodów pitnych i pszczelich.

Więcej informacji: www.apis.pl

więcej
KATEGORIA PROJEKT

LAND ART FESTIVAL

Lubelski Land Art Festiwal to projekt który ma na celu uprawianie i upowszechnianie sztuki ziemi. Ten rodzaj działalności łączy naturę ze sztuką, otwierając nowe możliwości działań artystycznych w przestrzeni środowiska naturalnego oraz przestrzeni publicznej. Działania festiwalowe wpływają na budowanie wizerunku regionu jako miejsca przyjaznego ludziom, sztuce i kulturze.

Więcej informacji: www.landart.lubelskie.pl

więcej
KATEGORIA TURYSTYKA

SZLAK KAJAKOWY BUG-KRZNA

Szlak Kajakowy Bug-Krzna liczy ponad 150 km długości. Jego główną atrakcją jest możliwość spływu zarówno rzeką Bug, jak i jej malowniczym dopływem – Krzną. Projekt został zrealizowany przez Bialsko Podlaską Lokalną Grupę Działania.

Więcej informacji: www.blgd.eu

więcej

NAGRODA SPECJALNA

IRINA SZEPIELEWICZ

Ambasadora Wschodu 2013 w kategorii Nagroda Specjalna otrzymała białorusinka Irina Szepielewicz. Nagroda została przyznana za wieloletnią działalność na rzecz przyjaźni polsko-białoruskiej oraz liczne projekty społeczno-turystyczne, które realizuje na pograniczu polsko-ukraińsko-białoruskim.

więcej