ambasadorwschodu.pl | 2014
19880
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-19880,page-child,parent-pageid-19884,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-92.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive
KATEGORIA SAMORZĄD

MIASTO WĘGRÓW

Miasto Węgrów jest preżnym ośrodkiem administracyjnym, oświatowym, kulturalnym i gospodarczym regionu. Bogata historia miasta oraz bliskość rzeki Liwiec to jego kluczowe walory turystyczne. W Węgrowie znajduje się wiele zabytkowych obiektów sakralych, w tym dwie świątynie projektu słynnego architekta Tylmana, wzniesione przez równie znanych włoskich budowniczych – braci Ceroni, a przyozdobione przez znakomitego freskanta Michelangelo Palloniego i wybitnego rzeźbiarza Andrzeja  Schlütera.

Więcej informacji: www.wegrow.com.pl

WIĘCEJ
KATEGORIA TURYSTYKA

WIOSKA GOTÓW W MASŁOMĘCZU

Blisko trzydziestoosobowa drużyna gocka z Masłomęcza to pierwsza w regionie, jedna z niewielu w Polsce i bodaj jedyna taka grupa na świecie, która z dnia na dzień postanowiła zadbać o zachowanie pamięci dziecictwie kulturowym swojego regionu. Grupa odtwarza życie codzienne w Kotlinie Hrubieszowskiej z okresu między II a IV w.n.e. Podstawowym zadaniem Wioski jest popularyzacja kulturowo-historycznego dziedzictwa regionu hrubieszowskiego w Polsce i poza granicami kraju.

Więcej informacji: www.wioska-gotow.pl

WIĘCEJ
q
KATEGORIA PROJEKT

FESTIWAL „Z WIEJSKIEGO PODWÓRZA” W CZEREMSZE

Spotkania folkowe „Z wiejskiego podwórza” odbywają się nieprzerwanie od 1996 r. Zainicjowali je liderzy zespołu Czeremszyna, Barbara i Mirosław Samosiuk. Od tamtej pory w Czeremsze miała miejsce niezliczona ilość  koncertów, warsztatów tańca, pieśni i gry na ludowych instrumentach, a także paneli dyskusyjnych, pokazów filmowych i spektakli teatralnych.

Więcej informacji: www.festiwalczeremcha.pl

WIĘCEJ
KATEGORIA BIZNES

HOTEL W DRZEWACH- NAŁĘCZÓW

 Nałęczowski hotel „W drzewach” to trzy apartamenty wzniesione wśród drzew, nad stromo opadającym wąwozem, zapewniającym gościom niezwykły widok. Do wnętrza domków dostajemy się po schodach zawieszonych nad urwiskiem.

Więcej informacji: www.wdrzewach.pl

WIĘCEJ
NAGRODA SPECJALNA

STEFAN BATRUCH

Proboszcz Parafii Greckokatolickiej w Lublinie od 1 stycznia 1993 r. Oprócz pracy duszpasterskiej, prowadzi także Fundację Kultury Duchowej Pogranicza, która stawia sobie za cel wspieranie dialogu na płaszczyźnie duchowej i międzyludzkiej, a w szczególności w aspekcie relacji polsko–ukraińskich. Fundacja, realizując liczne projekty kulturalne, usiłuje zmienić negatywne nastawienie Polaków do Ukraińców i Ukraińców do Polaków. Nominowany za działania transgraniczne, zmierzające do zbliżenia tych nacji.

WIĘCEJ