ambasadorwschodu.pl | 2016
20534
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-20534,page-child,parent-pageid-19884,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-92.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive
Suprasl
KATEGORIA SAMORZĄD

SUPRAŚL

W kategorii Samorząd statuetkę przyznano miastu i gminie Supraśl. Supraśl leży w województwie podlaskim nad rzeką Supraślą, otoczony malowniczą Puszczą Knyszyńską. Dzięki walorom ekologicznym miasta, czystości powietrza, brakowi ośrodków przemysłowych, mikroklimatowi oraz znajdującym się w pobliżu Supraśla bogatym złożom borowin, Supraśl uzyskał status uzdrowiska. W mieście znajduje się Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera, ulokowane w dawnym pałacu Buchholtza.

WIĘCEJ
KATEGORIA BIZNES

BIALCON SA

W kategorii Biznes tytuł Ambasadora Wschodu powędrował do firmy Bialcon SA. Firma Bialcon istnieje na rynku od 1992 roku. Stworzona została przez Barbarę Chwesiuk, która do dzisiaj jest główną projektantką. Obecnie firma posiada sieć sprzedaży liczącą 60 salonów firmowych w całej Polsce. Siedziba oraz główny zakład produkcyjny znajdują się w Białej Podlaskiej. Obecnie firma zatrudnia blisko 250 osób, które z pasją i niezwykłym zaangażowaniem dbają o każdy etap powstania kolekcji – od projektu do produktu ostatecznego. Każdy z produktów znajdujących się w ofercie posiada niepowtarzalny charakter. Ich unikatowość to efekt pracy utalentowanych Podlasianek, które własnoręcznie dopracowują każdy szczegół.

WIĘCEJ
Bialcon-01
StolicaJezykaPolskiego
KATEGORIA PROJEKT

FESTIWAL STOLICA JĘZYKA POLSKIEGO W SZCZEBRZESZYNIE

W kategorii Projekt Kapituła przyznała statuetkę Festiwalowi Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Stolica Języka Polskiego to wydarzenie skierowane do odbiorcy, który w poszukiwaniu kulturalnych wydarzeń na najwyższym poziomie chętnie ucieka, podczas wakacyjnych podróży, do malowniczych i kameralnych miejsc. W Szczebrzeszynie, jednym z najpiękniejszych miast Roztocza, uczestnicy spędzają czas w towarzystwie wybitnych pisarzy, muzyków, aktorów i poetów.

WIĘCEJ
KATEGORIA TURYSTYKA

MUZEUM ZAMOYSKICH W KOZŁÓWCE

W kategorii Turystyka tytuł Ambasadora Wschodu przyznano Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, które mieści się w pałacu zbudowanym w latach 1736-1742. Pałac okres świetności przeżywał za czasów Konstantego Zamoyskiego, który pragnął uczynić z rezydencji jedną z najbardziej monumentalnych i reprezentacyjnych siedzib magnackich. W latach 40 dwudziestego wieku pałac przeszedł na własność państwa, pełniąc funkcję składnicy muzealnej Ministerstwa Kultury i Sztuki. Obecnie jest siedzibą Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

WIĘCEJ
amfNaszaDroga
KATEGORIA SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNY

FUNDACJA AMF „NASZA DROGA”

Tytuł Ambasadora Wschodu w kategorii specjalnej Społecznie odpowiedzialny przyznano Fundacji AMF „Nasza Droga”, której założycielem jest Maciej Formanowicz, prezes Fabryk Mebli Forte. Fundacja działa na rzecz dzieci niepełnosprawnych, wspiera działania w zakresie rozwoju kulturalnego dzieci i młodzieży, w szczególności utalentowanej. „Nasza Droga” jest modelowym przykładem realizacji założeń CSR (Corporate social responsibility) nie tylko na poziomie deklaracji, ale przede wszystkim praktyki.

WIĘCEJ
KATEGORIA KULTURA I SZTUKA

OŚRODEK PRAKTYK TEATRALNYCH GARDZIENICE

W kategorii Kultura i Sztuka statuetkę otrzymał Teatr Gardzienice. Założony w 1977 roku przez Włodzimierza Staniewskiego, na wschodniej ścianie Polski, tuż przy żelaznej kurtynie, stał się znany na świecie dzięki spektaklom i rygorystycznym praktykom teatralnym.

WIĘCEJ
TeatrGardzienice
BarbaraWachowicz
HONOROWY AMBASADOR WSCHODU

BARBARA WACHOWICZ

Tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu przyznano w tym roku Barbarze Wachowicz – pisarce, autorce biografii wielkich Polaków, scenarzystce, na Wschodzie znanej jako Basia z Podlasia.

WIĘCEJ
NAGRODA SPECJALNA

FUNDACJA I OŚRODEK „POGRANICZE” W SEJNACH

Nagrodę specjalną za propagowanie etosu pogranicza i budowanie mostów pomiędzy ludźmi różnych narodowości, wyznań i kultur, przyznano Fundacji i Ośrodkowi „Pogranicze” w Sejnach.

WIĘCEJ
F&OPograniczeSejny