ambasadorwschodu.pl | KAPITUŁA 2020
20906
page-template-default,page,page-id-20906,page-child,parent-pageid-20688,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-92.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Janusz Chrostowski

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem zarządzania działami marketingu polskich i zagranicznych firm. Od początku kariery związany z marketingiem strategicznym.
Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując bądź prowadząc projekty doradcze dla znanych marek  takich jak m.in. Herbapol, Strauss Cafe Poland, Mokate S.A., Sanford/Newell Rubbermaid, RR Donnelly i wielu innych.
Specjalista w obszarach tworzenia, rozwoju i wprowadzania nowych produktów na rynek.

Barbara Chwesiuk

Założycielka i główna projektantka polskiej firmy o wieloletniej tradycji – Bialcon. Firma rozpoczęła działalność w 1992 r. Obecnie jest znaną i cenioną na rynku marką. Aktualnie spółka prowadzi sieć sprzedaży liczącą 60 salonów firmowych w całej Polsce, współpracuje z 260 sklepami multibrandowymi. Zatrudnia blisko 250 osób. Siedziba oraz główny zakład produkcyjny znajdują się w Białej Podlaskiej. Właścicielka Pałacu Cieleśnica i marek Cieleśnica oraz Rabarbar.

Piotr Duda

Urodził się w Szczebrzeszynie, wychowywał w Bodaczowie. Sztuka towarzyszy mu przez całe życie. Podczas sześcioletniego pobytu w Szwecji podpatrywał, jak działa tamtejszy przemysł kulturalny, co potem przeniósł na rodzimy grunt, zostając producentem teatralnym. Współpracował z Teatrem Montownia, stworzył Centralny Basen Artystyczny, był dyrektorem artystycznym Teatru Mazowieckiego. Od 2014 roku organizuje w Szczebrzeszynie Festiwal Stolica Języka Polskiego, za sprawą którego powrócił w rodzinne strony, z pożytkiem dla siebie i regionu.

Barbara Luszawska

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, pedagog kulturalno-oświatowy. Sztukę pokochała na studiach dzięki akademikowi przy ul. Zana, w którym mieszkała i była uczestnikiem wielu organizowanych w nim imprez kulturalnych. Miłośniczka jazzu, organizatorka Lublin Jazz Festiwalu. Dziś pracuje w lubelskim Centrum Kultury i jest znanym w mieście animatorem sztuki.

Daniel Parol

Socjolog. Od 2006 roku związany branżą komunikacji i mediów. Twórca i redaktor naczelny magazynu Kraina Bugu, Konkursu Ambasador Polski Wschodniej oraz akcji Operacja Rzeka.

Leszek Stafiej

Publicysta marketingowy, dziennikarz, specjalista ds. komunikacji społecznej. Autor cyklów seminaryjnych i programów edukacji społecznej, komunikacji i marketingu regionalnego, etyki biznesu i korporacyjnej odpowiedzialności społecznej. Pomysłodawca, współautor i współproducent cyklicznych programów telewizyjnych „Miliard w rozumie”, „Kochamy polskie seriale”,” Kochamy polskie komedie”; pionier reklamy w Polsce.

Rafał Kasprzak 

doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Twórca portalu www.ekonomiawkulturze.pl promującego narzędzia i wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych w sferze kultury. Autor rozprawy doktorskiej „Konsumpcja usług kultury” oraz rozprawy habilitacyjnej „Przemysły kreatywne w Polsce – uwarunkowania i perspektywy”.
Prowadzi szkolenia z tematyki pozyskiwania środków pomocowych z UE, zarządzania projektami, polityki strukturalnej UE, przemysłów kreatywnych. Posiada bogate doświadczenie zawodowe z zakresu: zarządzania projektami finansowanymi ze środków publicznych, doradztwa dla przedsiębiorstw w pozyskiwaniu środków publicznych, współpracy z sektorem kreatywnym, analizy biznesowej i rynkowej dla start-up. Od 2008 roku prowadzi działalność gospodarczą z zakresu doradztwa w pozyskiwaniu środków UE, doradztwa biznesowego, szkoleń, rozliczania i zarządzania środkami publicznymi (dotacje europejskie), badań i ekspertyz.

dr Mateusz Halicki 

Prezes Zarządu Ecorys Polska Sp. z o.o., po ukończeniu studiów w Akademii Leona Koźmińskiego, następnie studiów podyplomowych z Zarządzania, został doktorem nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej. Z Ecorys związany od 2007 roku, w tym czasie pełniąc różne role. Jest również pomysłodawcą i założycielem pierwszego w Polsce klastra z obszaru komunikacji Creative Communication Cluster. W latach 2017-2019 był członkiem Rady ds. Kompetencji IT.

Ecorys jest jedną z najstarszych firm doradczych w Europie założoną w 1929 roku, w Polsce spółka obecna jest od 1997.  Ecorys Polska aspiruje do roli doradcy i pomostu pomiędzy instytucjami UE a krajami Partnerstwa Wschodniego, w tym naszymi wschodnimi sąsiadami: Ukrainą i Białorusią.

Marcin Piotrowski  absolwent socjologii UMCS w Lublinie. Twórca Festiwalu Folkowisko nagrodzonego w 2019 roku nagrodą Ambasador Wschodu w kategorii Projekt. Działa na rzecz promocji kultury.

Lucjusz Nadbereżny 

Prezydent miasta Stalowa Wola  od 2014 r.  Z wykształcenia politolog i prawnik, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz WZPNoG Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli. Miasto Stalowa Wola otrzymało nagrodę Ambasador Wschodu w kategorii Samorząd 2018.  (źródło: stalowawola.pl)

Agata Porębska 

pracuje w Browarze Hoplala – stworzonym przez kobiety dla kobiet, który otrzymał nagrodę Ambasador Wschodu w kategorii Biznes 2018.

dr Konrad Smoliński 

Badacz i innowator, który pracował na uniwersytetach, w think-tankach i zaawansowanych technologiach przemysłu w Anglii, Włoszech i Polsce. Doktor nauk ekonomicznych z ekonometrii w European University Institute we Florencji.

Aktywnie działa na rzecz Polski Wschodniej. Założyciel i lider „Inicjatywy LWL” działającej we Włodawie. Przewodnik projektu Re-Vitae Włodawa; Inicjator interdyscyplinarnych projektów jak Perseidalia (Mazury), Sztuka Pod Koszem (Włodawa). Edukator, działacz lokalny i społecznik, przyjaciel i łącznik wielu inicjatyw pogranicza.

Krzysztof Margol 

polski działacz społeczny, pedagog i samorządowiec, szef Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA działająca na obszarach o dużym bezrobociu. Inicjator utworzenie Garncarskiej Wioski w Kamionce. Kierowana nieprzerwanie przez niego instytucja swoim wsparciem objęła kilkadziesiąt tysięcy osób, na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego. Na swoim koncie ma nagrody: w Konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską „Pro Publico Bono”  w 2008. W 2009 w plebiscycie tygodnika „Newsweek Polska” Krzysztof  Margol wraz z żoną Barbarą zostali uhonorowani tytułami „Społeczników Roku”.

dr Jarosław Górski 

specjalizuje się w marketingu miejsc i konkurencyjności obszarów terytorialnych. Jest współzałożycielem i członkiem zarządu Fundacji Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc. Wykłada na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pełni rolę doradcy sektorowego w Związku Miast Polskich. Od 16 lat prowadzi działalność badawczą i konsultingową dotyczącą rozwoju jednostek samorządu terytorialnego. Jest współautorem kilkudziesięciu strategii, planów, analiz oraz projektów szkoleniowych w zakresie brandingu, promocji oraz rozwoju oferty polskich miast i regionów. Pracował m.in. dla samorządów Warszawy, Krakowa, Gdyni, województw mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i innych.

 

prof. dr hab. Ewa Glińska 

dr habilitowany nauk o zarządzaniu, profesor Politechniki Białostockiej, kierownik Katedry Marketingu i Turystyki na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Autorka blisko 200 opracowań naukowych z zakresu marketingu i brandingu terytorialnego, w tym książki „Budowanie marki miasta. Koncepcje, warunki, modele”. Ekspert z zakresu marketingu miejsca w projektach krajowych i międzynarodowych. Koordynator kilkudziesięciu opracowań strategicznych na rzecz jednostek samorządu terytorialnego.