ambasadorwschodu.pl | Kapituła
19886
page-template-default,page,page-id-19886,page-parent,page-child,parent-pageid-20688,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-92.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Janusz Chrostowski

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem zarządzania działami marketingu polskich i zagranicznych firm. Od początku kariery związany z marketingiem strategicznym.
Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując bądź prowadząc projekty doradcze dla znanych marek  takich jak m.in. Herbapol, Strauss Cafe Poland, Mokate S.A., Sanford/Newell Rubbermaid, RR Donnelly i wielu innych.
Specjalista w obszarach tworzenia, rozwoju i wprowadzania nowych produktów na rynek.

Barbara Chwesiuk

Założycielka i główna projektantka polskiej firmy o wieloletniej tradycji – Bialcon. Firma rozpoczęła działalność w 1992 r. Obecnie jest znaną i cenioną na rynku marką. Aktualnie spółka prowadzi sieć sprzedaży liczącą 60 salonów firmowych w całej Polsce, współpracuje z 260 sklepami multibrandowymi. Zatrudnia blisko 250 osób. Siedziba oraz główny zakład produkcyjny znajdują się w Białej Podlaskiej. Właścicielka Pałacu Cieleśnica i marek Cieleśnica oraz Rabarbar.

Piotr Duda

Urodził się w Szczebrzeszynie, wychowywał w Bodaczowie. Sztuka towarzyszy mu przez całe życie. Podczas sześcioletniego pobytu w Szwecji podpatrywał, jak działa tamtejszy przemysł kulturalny, co potem przeniósł na rodzimy grunt, zostając producentem teatralnym. Współpracował z Teatrem Montownia, stworzył Centralny Basen Artystyczny, był dyrektorem artystycznym Teatru Mazowieckiego. Od 2014 roku organizuje w Szczebrzeszynie Festiwal Stolica Języka Polskiego, za sprawą którego powrócił w rodzinne strony, z pożytkiem dla siebie i regionu.

Barbara Luszawska

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, pedagog kulturalno-oświatowy. Sztukę pokochała na studiach dzięki akademikowi przy ul. Zana, w którym mieszkała i była uczestnikiem wielu organizowanych w nim imprez kulturalnych. Miłośniczka jazzu, organizatorka Lublin Jazz Festiwalu. Dziś pracuje w lubelskim Centrum Kultury i jest znanym w mieście animatorem sztuki.

Anna Maruszeczko

Dziennikarka. Entuzjastka wielokulturowości i przyrody Podlasia. Twórczyni i wieloletnia redaktor naczelna magazynu dla kobiet „URODA ŻYCIA”. Autorka programów telewizyjnych w TVN „Style”, TVN, DDTVN, Canal+, TVP1. Specjalizuje się w tematyce społecznej i psychologicznej. Przez wiele lat członek Zarządu Fundacji TVN „nie jesteś sam”. Redagowała i prowadziła autorskie audycje publicystyczne m. in. w radiu TOK FM i Radiu Plus. Publikowała w magazynach „MaleMan”, „VIVA!” i in. Animuje i angażuje się projekty lokalne na Podlasiu, m. in. „Cały Mielnik czyta dzieciom” czy „Chopin nad Bugiem”. Współpracowała z Ośrodkiem Rozwoju Osobistego Kobiet „Dojrzewalnia Róż”. Przynależy do grupy Angry Parents, wspiera Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i inicjatywę Operacja Rzeka.

Małgorzata Majewska

Sandler Training, TPSI.Trener sprzedaży, konsultant i coach. Posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży, zarządzaniu, rozwoju firm i ludzi. Wykorzystuje metodologię sprzedaży firmy Sandler w swojej misji — szkoleniu i doradzaniu innym na ich drodze do trwałego sukcesu. Pracuje z firmami oraz osobami indywidualnymi nad zwiększaniem sprzedaży i przychodów.

Daniel Parol

Socjolog. Od 2006 roku związany branżą komunikacji i mediów. Twórca i redaktor naczelny magazynu Kraina Bugu, Konkursu Ambasador Polski Wschodniej oraz akcji Operacja Rzeka.

Krzysztof Piróg

Socjolog, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Autor publikacji m.in. z zakresu socjologii miasta, rozwoju regionalnego oraz ewaluacji polityk publicznych. Współautor monografii: „Postawy Młodzieży Ponadgimnazjalnej wobec przeszłości i historii Polski XX w.”, „Rzeszowskiej Diagnozy Społecznej 2015”, „Rzeszowskiej Diagnozy Społecznej 2017” oraz raportu „Miasta województwa podkarpackiego – perspektywy rozwoju”. Uczestniczył w realizacji kilkudziesięciu projektów badawczych.

Leszek Stafiej

Publicysta marketingowy, dziennikarz, specjalista ds. komunikacji społecznej. Autor cyklów seminaryjnych i programów edukacji społecznej, komunikacji i marketingu regionalnego, etyki biznesu i korporacyjnej odpowiedzialności społecznej. Pomysłodawca, współautor i współproducent cyklicznych programów telewizyjnych „Miliard w rozumie”, „Kochamy polskie seriale”,” Kochamy polskie komedie”; pionier reklamy w Polsce.