ambasadorwschodu.pl | 2014
19882
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-19882,page-child,parent-pageid-19886,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-92.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive
stafiej1

LESZEK STAFIEJ (Przewodniczący Kapituły)

Publicysta marketingowy, dziennikarz, specjalista ds. komunikacji społecznej. Autor cyklów seminaryjnych i programów edukacji społecznej, komunikacji i marketingu regionalnego, etyki biznesu i korporacyjnej odpowiedzialności społecznej. Pomysłodawca, współautor i współproducent cyklicznych programów telewizyjnych „Miliard w rozumie”, „Kochamy polskie seriale”,” Kochamy polskie komedie”; pionier reklamy w Polsce.

BARBARA CHWESIUK

Założycielka i główna projektantka firmy odzieżowej Bialcon, której siedziba oraz główny zakład produkcyjny znajdują się w Białej Podlaskiej. Zaangażowana w działania na rzecz lokalnego rozwoju. Jest jedną z osób wspierających i zaangażowanych w uruchomienie pierwszej w powiecie bialskim Spółdzielni Socjalnej Progress, dającej szansę wejścia na rynek pracy osobom bezrobotnym. Działa w Bialskim Stowarzyszeniu Kobiet, należy do kapituły konkursu Wyjątkowa Bialczanka. Członkini Prezydium Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej w Białej Podlaskiej.

Barbara_Chwesiuk-1
sulisz

WALDEMAR SULISZ

Dziennikarz, twórca Europejskiego Festiwalu Smaku. Autor albumu o Leszku Mądziku, Księgi smaków Lubelszczyzny, Receptariusza Panny Apteczkowej. Prezes Kresowej Akademii Smaku, organizator Ogólnopolskich Turniejów Nalewek Kresowych. Pracuje w Dzienniku Wschodnim. Razem z Magdaleną Fijałkowską prowadzi w Radiu Lublin audycje: Zakochany Lublin, Gotuj z Suliszem i „Kafejka”, twórca portalu: jemlublin.pl

WŁADYSŁAW GROCHOWSKI

Właściciel firmy deweloperskiej Arche S.A. oraz sieci hoteli na terenie środkowo-wschodniej Polski.

grochowski
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

JERZY WILCZEWSKI

Plantator borówki i hodowca jeleni. Właściciel Gospodarstwa Ogrodniczego ,,Wilczewscy” największego gospodarstwa rolnego na Sokólszczyźnie.

JAROSŁAW KOZIARA

Lubelski artysta – plastyk. Autor plastycznej strony działalności zespołu Voo Voo – projektował scenografie ich koncertów, okładki płyt, a także osobiście występował na happeningach przed, w trakcie i po koncertach zespołu. Również autor scenografii i kostiumów do sztuk teatralnych. Twórca obrazów ziemnych w Janowcu. Autor scenografii wielu koncertów organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i projektu wystroju wnętrza klubu Stodoła.

koziara
luszawska

BARBARA LUSZAWSKA

Lubelska animatorka kultury, kierownik Impresaritu Centrum Kulury w Lublinie, organizatorka Lublin Jazz Festiwal.

PIOTR DRAGAN

Wójt gminy Wisznice.

dragan
kostka

MARIUSZ KOSTKA
Prezes Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania.

DARIUSZ DONICA

Dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

donic
mazurkiewicz

Paweł Mazurkiewicz

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Siedlce

DANIEL PAROL

Wydawca i Redaktor naczelny magazynu ,,Kraina Bugu”.

parol